Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua

Вистави, майстер-класи та екскурсії: харків'ян запрошують на «Ніч музеїв»

Загальноміська акція «Ніч музеїв» відбудеться в суботу, 18 травня, в Харкові.

Про це повідомляють в прес-службі Харківської міськради.

Відзначається, в цьому році акція збігається з Міжнародним днем ​​музеїв, який відзначають 18 травня. У «Ночі музеїв» візьмуть участь 24 культурні інституції, які підготували для відвідувачів різноманітні програми.

Так, в Муніципальній галереї відкриється виставка київського фотографа АніЗур. Дівчина три місяці розвішувала оголошення з проханням зателефонувати їй і розповісти, які слова хочеться чути від коханих. На основі почутого вона створила проект і перформанс, який представлять харків'янам. Також в МГ покажуть короткометражний фільм «Транзит Сан-Франциско-Харків», а перед входом до галереї відбудеться концерт.

У галереї «Мистецтво Слобожанщини» виступить театр костюма «Аліса» Харківського спеціалізованого НВК - глухонімі діти виступлять з хореографічними і театральними номерами. Також пройде майстер-клас по акварелі, а ввечері представлять проект аудіосказкі «Казкограй» Театру ім. П.К. Саксаганського з Білої Церкви.

Харківський літературний музей працюватиме до ранку. «Ніч музеїв» вони присвятять культурної революції 20-х років минулого століття: покажуть дитячий спектакль і арт-роботи про супергероїв 20-х, пройде ряд лекцій - як написати сценарій на основі художнього твору, геймофікаціі і ін., А також майстер-клас з креативного письма. Бажаючі зможуть пограти в літературну гру «Будинок слова», літературну мафію і послухати відомих поетів.

У Харківському художньому музеї проведуть цикл екскурсій-лекцій «Полотна розкривають таємниці» і авторську екскурсію директора музею, яка розповість про свої улюблені експонати. У дворику музею можна буде спробувати себе в ролі графіка-офортиста. Всі бажаючі зможуть взяти участь у конкурсі музейного Селфі - зробити фото на тлі улюбленої картини або скульптури, надіслати на пошту музею і виграти призи.

Історичний музей проведе заходи на пл. Конституції, де пройдуть майстер-класи, лицарські турніри, інтерактивна екскурсія «Українське весілля». Археологи розкажуть про свої дослідження і дадуть потримати в руках артефакти. Крім того, в музеї пройде захід «Щоденник мандрівника», на якому розкажуть про будівництво залізниці і труднощі, з якими стикалися мандрівники в Харківській губернії.

Творчий клуб «Вітальня на Дворянській» присвятив вечір українському драматургу і режисеру Марку Кропивницькому. Захід підготовлений спільно з київським Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України і бібліотекою ХНУ ім. Каразіна. У вітальні пройде вікторина, присвячена Марку Кропивницькому, розкажуть про його дружбу з художником Іллею Рєпіним і пройде традиційне чаювання.

Вперше в акції візьме участь «не музей» танцю, який знаходиться на вул. Квітки-Основ'яненка, 13. Вихованці танцювальної студії за допомогою перформансу розкажуть про історію Палацу Праці. Виступ можна буде побачити біля пам'ятника Григорію Квітці-Основ'яненко, а також заглянувши в вікна будівлі.

У музеї «Обереги Музичної Харківщини» дадуть пограти на різних інструментах і включать грамофон 1873 року в Музеї видатних харків'ян ім. К. І. Шульженко - зіграють харківські барди і поети, в Музеї жіночої та гендерної історії можна буде пройти авторську гру «Крізь скляну стелю» про боротьбу за права жінок, а в Музеї Н.К. Реріха - взяти участь в майстер-класі по японському малюнку і подивитися спектакль дитячого театру.

З повною програмою заходів і часом роботи музеїв можна ознайомитися тут.

Також програму можна завантажити на смартфон за допомогою QR-коду, який є на всіх афішах «Ночі музеїв», розміщених в метро і на інших об'єктах міста.
Вистави, майстер-класи та екскурсії: харків'ян запрошують на «Ніч музеїв» Вистави, майстер-класи та екскурсії: харків'ян запрошують на «Ніч музеїв» Reviewed by Редактор ленты on 13:00 Rating: 5
На платформі Blogger.