Ви відчуваєте себе втомленою і пригніченою ще до того, як вип'єте ранкову чашечку кави? «Дістало» все? Це все лише одна з ознак емоційного вигорання, якому піддаються багато батьків. Іншими симптомами можуть бути дратівливість, емоційна відчуженість від сім'ї, депресія, відсутність мотивації і т. ін. Якщо у вас є якась з цих ознак, ви можете бути схильні до стресу.
Ви не самотні. Багато батьків відчувають те ж, що і ви: батьки, які поєднують роботу і виховання дитини; матері-одиначки; батьки дітей з особливими потребами та т. ін. Емоційне вигоряння батьків стає все більш поширеним явищем. Сучасні батьки страждають від нього частіше, ніж батьки попередніх поколінь, тому що на сучасних батьків тисне міф «ідеального батька».
Згодом нездатність впоратися з емоційним вигоранням може викликати фізичні і емоційні проблеми. Діти при цьому також страждають від нестачі емоційного спілкування, батьківської уваги і дисципліни. Це також негативно впливає на фізичний і психічний розвиток дітей, а також на їх поведінку.
Головна складність, з якою стикаються сучасні батьки, - це те, що вони не можуть виділити час на спілкування з сім'єю. Емоційне вигоряння ще більше посилює цю проблему.
Ось кілька практичних порад, які допоможуть полегшити життя батьків і полегшити симптоми емоційного вигорання. Дотримуючись їх, батьки зможуть знайти більше часу для своєї родини.
1. Менше часу виділяйте на покупки
Батьки можуть заощадити час, який вони витрачають на покупки. Для цього можна купувати товари в Інтернет-крамницях. Покупки одягу або електроніки за допомогою Інтернету вже стали звичним явищем, але можна так само купувати і підгузки, побутову хімію, дитяче харчування та інші необхідні товари. Інтернет-закупи допоможуть вам заощадити не лише час, але часто й гроші.
2. Купуйте товари гуртом
Гуртові покупки підгузків або побутової хімії позбавлять вас від необхідності бігти у крамницю в самий невідповідний момент. Крім того, гуртові закупи обійдуться вам дешевше.
3. Користуйтеся службами доставки
Служби доставки допоможуть вам не тільки отримати товари, замовлені в Інтернет-крамницях. З їх допомогою ви зможете, наприклад, замовити їжу в ресторані, якщо не встигаєте приготувати вечерю. Служби доставки допоможуть вам заощадити час і трохи розвантажити ваш щільний графік.
4. Готуйте їжу із запасом
Якщо у вас багато часу йде на приготування їжі, готуйте з запасом. Частина приготовлено їжі ви можете заморозити і використовувати тоді, коли у вас не буде вистачати часу. Коли ви пізно повернетеся з роботи додому, а вам ще потрібно буде відвести дитину на тренування, ви зрозумієте, що вчинили розумно.
5. Зверніться по допомогу
Дуже добре, коли можна розраховувати на допомогу бабусь, дідусів або інших родичів, але якщо такої можливості немає, зверніться в спеціалізоване агентство з підбору персоналу та вони вам підберуть помічницю по всім вашим вимогам.
6. Скоротіть час на перегляд соціальних мереж
Якщо ви будете менше часу проводити в соціальних мережах, це не тільки заощадить вам багато часу, але і позитивно позначиться на ваших емоціях. Саме в соціальних мережах культивується міф про ідеальних батьків. Просиджуючи багато часу в соціальних мережах, ви можете відчути себе недосконалими і через це переживати почуття провини. Пам'ятайте, що ідеальних батьків не існує, і, якщо ви дбаєте про свою дитину, то цілком гарні в цій ролі. Ніхто не ідеальний, всі батьки роблять помилки, але для своєї дитини ви завжди будете кращими!)
І пам'ятайте! Разом у нас все вийде!
З любов'ю до Вас і до Наших дітей!) Марина Гвоздецька
Марина Гвоздецька |
Марина Гвоздецька: Як стати ідеальною мамою?
Reviewed by Редактор
on
10:00
Rating: